Archiwum

1  |  2  |  3  |  4  |  5    

Sprawozdanie z osiągniętego efektu rzeczowego oraz ekologicznego w ramach zadania „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” (2015-04-30)

W okresie od 15.05.2014 r. do 30.04.2015 r. Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią realizowała zadanie pn. „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych”. Głównym celem realizacji zadania było dostarczenie praktycznego narzędzia, umożliwiającego usystematyzowanie informacji pozwalających na gospodarowanie energia na terenie działania jednostek samorządu, w celu wdrożenia skutecznych działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, zwiększania efektywności energetycznej oraz rozwoju odnawialnych źródeł.

 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
 

 

 więcej

Konferencja dla samorządów, Kwidzyn 28.04.2015 r. (2015-04-30)

    W ramach zadania pn. „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku została opracowana aplikacja komputerowa zezwalająca na opracowanie baz danych przez samorządy do celów szczegółowej inwentaryzacji emisji do powietrza gazów cieplarnianych, która umożliwi usystematyzowanie informacji pozwalających na gospodarowanie energią na terenie działania jednostek samorządu. Materiał został opracowany przez pracowników Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią oraz współpracujących z Agencją ekspertów z dziedzin efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, zarządzania kosztami energii.
   Dnia 28 kwietnia. 2015 r. w Urzędzie Gminy w Kwidzynie została zorganizowana konferencja dla samorządów z terenu województwa pomorskiego.
   Na konferencji przedstawiona została prezentacja nt. możliwości aplikacji i pokaz użytkowania. Uczestnicy wypowiedzieli się pozytywnie o aplikacji deklarując jednocześnie chęć udziału w testowaniu i użytkowaniu aplikacji, stwierdzili że baza jest dobrym punktem wyjścia do dopracowania narzędzia upraszczającego analizy obciążenia środowiska gazami cieplarnianymi. W konferencji wzięło udział 30 przedstawicieli JST oraz firm z terenu województwa pomorskiego.

Galeria zdjęć kliknij

 


 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 więcej

Aplikacja do opracowywania baz danych do inwentaryzacji gazów cieplarnianych (2015-04-24)

Serdecznie zapraszamy do pobrania aplikacji skierowanej do Samorządów, która pozwoli opracować bazę danych do inwentaryzacji gazów cieplarnianych. Aplikacja została stworzona przez Powiśłańską Regionalną Agencję Zarządzania Energią w ramach zadania pn. "Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Pobierz pełną wersję aplikacji 

 

 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 więcej

Konferencja dla samorządów (2015-04-12)

W trosce o konieczność realizacji działań w zakresie poprawy efektywności energetycznej, zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz planowania energetycznego w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 poprzez m.in. opracowywanie i wdrażanie Planów Gospodarki Niskoemisyjnej Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią oraz Gmina Kwidzyn mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie- konferencję, która odbędzie się w dniu 28.04.2015 r. w godzinach 10.00-13.00 w Urzędzie Gminy Kwidzyn, Sala Narad nr 22,
ul. Grudziądzka 30, 82-500 Kwidzyn
.

Konferencja ma na celu zapoznanie z zasadami opracowywania oraz wdrażania Planów Gospodarki Niskoemisyjnej, możliwościami pozyskiwania środków, przykładami dobrych praktyk w zakresie OZE i EE. Na spotkaniu zostanie zaprezentowana aplikacja do opracowywania baz danych do inwentaryzacji gazów cieplarnianych opracowana przez Powiślańską Regionalną Agencję Zarządzania Energią.

Zaproszenie- pobierz

 

 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
 

 

 więcej

Zapytanie ofertowe w ramach projektu "W nowej roli" na przeprowadzenie kursu "Operator maszyn sterowanych numerycznie CNC" (2015-03-06)

 Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią, siedziba biura Baldram 9a, 82-500 Kwidzyn zaprasza do złożenia oferty na przeprowadzenie kursu  operator maszyn sterowanych numerycznie CNC dla uczestników projektu „W nowej roli" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zapytanie ofertowe pobierz

 więcej

Statystyki strony:

Dzisiaj: 311
Wczoraj: 784
Obecny miesiąc: 10365
Poprzedni miesiąc:
Obecny rok: 10365
Poprzedni rok: 54363

Wszystkich wizyt: 9831